تبلیغات
پژوهشگاه درسی متوسطه - در مدرسه احتمالا این نکات را به شما دروغ گفته اند.

در مدرسه احتمالا این نکات را به شما دروغ گفته اند.

هیچ گرانشی در فضا وجود ندارد
هرچند که ضعیف تر است، اما گرانش عامل نگه داشته شدن ماه در مدار می باشد. در حقیقت اجسامی که بی وزن محسوب میشوند، در حالت سقوط آزاد قرار می گیرند.

الماس ها از زغال سنگ های فشرده شده شکل گرفته اند
کربنِ به دام افتاده ی درون زمین در زمان شکل گیری این سیاره، محتمل ترین منبع ما می باشد. اکثر الماس ها به زمانی قبل تر از شکل گیری زغال سنگ ها توسط زمین باز می گردند.

توماس ادیسون چراغ برق را اختراع کرد
ادیسون حق ثبت اختراع لامپ برقِ هاینریش گوبل را از همسر بیوه این مخترع خرید. همچنین ۲۲ فرد دیگر هم آزمایش هایی را با لامپ برق انجام داده بودند؛ از جمله نیکولا تسلا.

آفتاب پرست با تغییر رنگ و همرنگ شدن با محیط پنهان میشود
تغییر رنگ از تهدیدهای ارتباطی و یا نوعی رفتار جفت گیری می باشد. همچنین برای متعادل سازی دما، آنها تیره تر میشوند تا نور بیشتری را جذب کنند.

کلمب نشان داد که دنیا گرد است نه صاف
ریاضیدانان قدیمی یونان ۲۰۰۰ سال زود تر دریافته بودند که زمین گرد است. کلمب همچنین آمریکا را هم کشف نکرد، بلکه آمریکا توسط وایکینگی به نام لیف اریکسون ۱۰۰۰ سال بعد از میلاد مسیح کشف شد.

شیرینی، شوری، تلخی و ترشی در قسمت های مختلف زبان تشخیص داده می شوند
تمامی سطح زبان به طور برابری هر پنج طعم، شامل اومامی مزه ناشی از گلوتامات را تشخیص می دهد. با این اوصاف پروتئینی روی زبان وجود دارد که ترشی خاص ماده فاسد را شناسایی کرده و به ما هشدار میدهد.

 نیوتن گرانش را پس از افتادن یک سیب روی سرش کشف کرد
نیوتن نظریه خود را پس از مشاهده ی افتادن یک سیب از درخت مطرح کرد. او پیش از آن فهمیده بود که اجسام بدون اینکه تحت تاثیر نیرویی قرار گیرند، نمی توانند حرکت کنند.

 انسان ها زاده ی شامپانزه ها هستند
 ما جد مشترکی با آنها داریم در حالی که در درخت فرگشتی به صورت ۲ گونه متفاوت در ۲ دودمان مختلف منشعب شده ایم. این دو گونه ۶ میلیون سال پیش به طور جداگانه شروع به شکل گیری کردند. [ پنجشنبه 25 شهریور 1395 ] [ 07:09 ق.ظ ] [ مهدی شاهینی ]